top of page
A003_C001_0101HZ.0001643.jpg

Sérum de Beauté de Luxe

Ôrixir Lüks Güzellik Serumu, 24 ayar saf alt─▒n, Cladosiphon Okamuranus, Trehaloz, Hint ya─č─▒ ve Aloe Vera ile formülüze edilmi┼č, gençle┼čtirici ve nemlendirici gerçek bir gençlik iksiridir.

Alt─▒n Par─▒lt─▒

Sérum de Beauté de Luxe

Ôrixir Lüks Güzellik Serumu, 24 ayar saf alt─▒n, Cladosiphon Okamuranus, Trehaloz, Hint ya─č─▒ ve Aloe Vera ile formülüze edilmi┼č, gençle┼čtirici ve nemlendirici gerçek bir gençlik iksiridir.


24 ayar saf alt─▒n, di─čer bile┼čenlerin gençle┼čtirici etkilerini de art─▒rarak, size gençli─činizi geri verir.

Gev┼ček Curls ile Cazip K─▒z
Alt─▒n Par─▒lt─▒
sahilde has─▒r ┼čapka Ya┼čl─▒ kad─▒n

Cilt Ya┼članmas─▒

Ki┼čiler ya┼čland─▒kça, vücutlar─▒ndaki dokular da onlarla beraber ya┼članarak birtak─▒m de─či┼čikliklere u─črar. Bu dokular aras─▒nda en dikkat çekeni ise ciltteki ya┼članmaya ba─čl─▒ de─či┼čikliklerdir. Ya┼članman─▒n durdurulmas─▒ veya ya┼ča ba─čl─▒ geli┼čen cilt problemlerini tümden engellemek
mümkün olmasa da; ortaya ç─▒kan belirtilerin kontrol alt─▒na al─▒nmas─▒ imkan dahilindedir.
Ya┼članma süreciyle birlikte di─čer organlarda oldu─ču gibi, ciltde zamanla morfolojik ve fizyolojik olarak geriler ve fonksiyon kayb─▒na u─črar. Di─čer organlardan farkl─▒ olarak, derideki ya┼članma sürecinde fiziksel, kimyasal ve mekanik çevresel faktörler de etkilidir. Dolay─▒s─▒yla deri ya┼članmas─▒
ba┼čl─▒ca intrensek(içsel, genetik, kronolojik) ve ektrensek (d─▒┼čsal, fotoya┼članma) deri ya┼članmas─▒ olarak iki farkl─▒ ┼čekilde gerçekle┼čir. ─░ntrensek deri ya┼članmas─▒, iç etkenler ve geçen zamana ba─čl─▒ olu┼čan, ilerleyici ve kaç─▒n─▒lmaz bir süreçtir. Ekstrensek deri ya┼članmas─▒ ise ba┼čta ultraviyole (UV) olmak üzere çevresel faktörlere ba─čl─▒ geli┼čen, geciktirilebilir ya da engellenebilir bir süreçtir.
Ara┼čt─▒rmalar, ya┼članmaya ba─čl─▒ cilt sorunlar─▒n─▒n %80-90'─▒n─▒n çevresel zararlardan meydana geldi─čini gösteriyor. Genetik faktörler ve di─čer içsel etkenler ise %20'yi geçmiyor. Yani; cilt ya┼članmas─▒n─▒n h─▒z─▒n─▒ sadece genetik miras─▒n─▒z belirlemez. D─▒┼č etkenler yani çevresel ya┼članman─▒n etkileri çok daha önemlidir.

 

Serum de Beaut├ę de Luxe 2.jpg

Sérum de beauté de Luxe

Serum, alt─▒n ve Cladosiphon Okamuramus yosununun kombinasyonu sayesinde, melanin üretimini engelleyen etkenlere, lekelere ve pigmentasyon noktalar─▒na sald─▒rarak etkili bir ┼čekilde çal─▒┼č─▒r.

 
Cladosiphon okamuramus alglerinin anti-enflamatuar etkileri Aloe Vera’n─▒n etkileri ile birle┼čerek çok yüksek iyile┼čtirme gücüne sahip olur ve hasarl─▒ hücrelerin kendi kendini onarma sürecini harekete geçirir. Hint ya─č─▒nda bulunan risinoleik asit, antibakteriyel, ar─▒nd─▒r─▒c─▒ ve sebum düzenleyici özellikleriyle serumun sterilize edici özelli─čini tamamlar.

Alt─▒n Par─▒lt─▒

Nas─▒l Kullan─▒l─▒r?

Sérum de Beauté de Luxe günlük rutininizin önemli bir parças─▒ olacak.

•Daha önce Ôrixir Nettoyant Visage à base d’oxygène ile temizlenmi┼č cilde, sabah ve
ak┼čam uygulay─▒n.
•Serumu kullanmadan önce iyice çalkalay─▒n.
•─░çerisinde bulunan yo─čun bile┼čenlerin aktifle┼čmesi için, parmak uçlar─▒n─▒za 4-5 damla döküp bir kaç defa sürterek ─▒s─▒t─▒n, hemen sonra yüzünüze ve boyun bölgenize uygulay─▒n.
•Parmak uçlar─▒n─▒zla dairesel hareketler yaparak emilene kadar masaj yap─▒n.
•Sonras─▒nda Ôrixir nemlendirici krem kullanman─▒z, cildinizi daha h─▒zl─▒ yenileyecektir.
•Ôrixir Nemlendirici kremi uygulamadan önce, cildinizin serumu tamamen emdi─činden emin olduktan sonra Ôrixir nemlendirici krem kullanmal─▒s─▒n─▒z.
•Sérum de Beauté de Luxe tamamen emildi─činde, epidermisin derin katmanlar─▒na kadar etki eder.

ÔÇő

Küçük ipuçlar─▒: Lüks Güzellik Serumu, daha parlak bir cilt için fondöten ile kar─▒┼čt─▒rarak kullanabilir ve harikalar yaratabilirsiniz.
Çatlam─▒┼č ve hasar görmü┼č dudaklar─▒n─▒za serumu uygulayarak hem iyile┼čmesini h─▒zland─▒rabilir hem de ─▒┼č─▒lt─▒ katabilirsiniz.

Serum Caviar de Luxe7.jpg
Alt─▒n Par─▒lt─▒

Sonuçlar─▒

Serum de Beaut├ę de Luxe5.jpg

Bu serum, epidermisin derin katmanlar─▒na kadar etki ederek ve cildin yüzeyinde nemi tutan koruyucu bir tabaka olu┼čturarak, cildinizde her geçen gün muhte┼čem bir dönü┼čüm sunacak.


Birkaç haftal─▒k kullan─▒mdan sonra, güçlü ya┼članma kar┼č─▒t─▒ etkiler sunar. Cildi s─▒k─▒la┼čt─▒r─▒r, ince çizgileri, k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar─▒, sivilceleri, yara izleri gibi cilt problemlerini yok eder.

 

Cildiniz, ilk kullan─▒mdan itibaren pürüzsüz ve ipeksi bir dokuya kavu┼čur.

 


Tüm cilt tipleri için uygundur.

Do─čal g├╝zellik
Alt─▒n Par─▒lt─▒

Aktif Bile┼čenler

Acid.png

24 ayar saf alt─▒n

Hyalüronik Asit
Cladosiphon Okamuranus extract
Trehaloz
Aloe Vera
Hint ya─č─▒

Katalo─ču indir

24 Ayar Saf Alt─▒n

Alt─▒n─▒n cildi iyile┼čtirdi─či, güçlendirdi─či, cilde tazeli─čini geri kazand─▒rd─▒─č─▒, vücudun iyile┼čmeye ve yenilenmeye verdi─či tepkiyi art─▒rd─▒─č─▒ gerçe─či, 5000 y─▒l öncesine kadar dayan─▒yor.

•Bazal hücreleri aktive eden alt─▒n cildin yenilenme h─▒z─▒n─▒ art─▒rarak ince k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar, çizgiler, izler gibi cilt dokusunu bozan detaylar─▒n giderilmesini destekler.

•Alt─▒n, melanin üretimini dengeleyerek cilt tonundaki e┼čitsizli─či giderir.

•Ciltteki hücreleri, sinirleri ve damarlar─▒ uyaran alt─▒n, kan dola┼č─▒m─▒n─▒ h─▒zland─▒rarak daha sa─čl─▒kl─▒, kaliteli ve parlak bir cilde sahip olman─▒z─▒ sa─člar.

•Alt─▒n ayn─▒ zamanda güçlü bir antioksidan. UV ─▒┼č─▒nlar─▒, kirlilik gibi çevresel etkenlerden dolay─▒ ortaya ç─▒kan ve cilde zarar veren serbest radikallere kar┼č─▒ cilt bariyerini güçlendiriyor ve cildi korur.

•Belli bir ya┼čtan sonra ciltteki kolajen ve elastin üretim h─▒z─▒ azald─▒─č─▒ için sarkmalar ve k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar daha kolay ortaya ç─▒k─▒yor. Alt─▒n, ciltteki bu yap─▒ta┼člar─▒n─▒n parçalanmas─▒n─▒ azaltarak ya┼članma belirtilerinin olu┼čumunu geciktirir.

•Alt─▒nda bulunan iyonlar hücrelerin metabolik faaliyetlerini h─▒zland─▒rarak cildi canland─▒r─▒yor ve cilt yüzeyinin yumu┼čamas─▒n─▒ sa─člar.

•Hücre aktivitelerini tetikleyip kan dola┼č─▒m─▒n─▒ h─▒zland─▒ran ve hücrelere daha çok oksijen gitmesini sa─člayan alt─▒n, böylece inflamasyonun da ciltten at─▒lmas─▒n─▒ sa─člar. 

•Anti bakteriyel özelli─če de sahip olan bu element cilt dokusunun düzelmesine, aknelerin giderilmesine ve genel olarak daha sa─čl─▒kl─▒ bir cilde sahip olman─▒za yard─▒mc─▒ olur.
(Daha birçok mucizevi özelli─če sahip olan 24 ayar saf alt─▒n hakk─▒nda detayl─▒ bilgi için «Alt─▒n ve Mucizeleri» katalo─čumuza göz ataman─▒z─▒ öneriyoruz.)

22b45f705af5969892d82fc0ad33bfef.jpg
Acid.png

Hyalüronik Asit

Vücudumuzda, ba─č dokusunda, ciltte ve eklemlerde bulunan do─čal bir maddedir. 

Glukozaminoglikan olarak adland─▒r─▒lan ve amino asit içeren polisakkarit formunda bile┼čenlerden biridir. 

Ba─č dokusuna esneklik kazand─▒rd─▒─č─▒ gibi, cildin en güçlü nem kaynaklar─▒ aras─▒nda yer al─▒r. 

 

Mucizevi etkileri:

•Cildin canl─▒l─▒─č─▒n─▒ ve do─čall─▒─č─▒n─▒ korumas─▒na yard─▒mc─▒d─▒r. 

•Sivilce izlerinin yok olmas─▒nda etkilidir. 

•Sivilce olu┼čumunu önler. 

•Yüksek su tutma özelli─čiyle kuru ciltlerin parlak ve taze görünmesini sa─člar. 

•Cildi serbest radikallere kar┼č─▒ koruyan antioksidan bir yap─▒ya sahiptir. 

•Cildin elastikiyetini korumas─▒na yard─▒m eder. 

•Anti bakteriyel olmas─▒ nedeniyle yaralar─▒n iyile┼čmesine katk─▒ sunar. 

•Kolajen liflerin olu┼čmas─▒n─▒ ve korunmas─▒n─▒ sa─člar. 

Cladosiphon Okamuranus Extract

•Antik ça─člardan beri deniz yosunlar─▒ cilt ile ilgili hastal─▒klar için alternatif bir ilaç olarak kullan─▒lmaktad─▒r. Birçok çal─▒┼čma, deniz yosununun antioksidan, anti-tümör, anti-inflamatuar, antilipedemik, anti-mikrobiyal ve ayr─▒ca anti-alerjik özelliklerini ortaya koymu┼čtur.
 

•Japonya, Okinawa'da do─čal olarak bulunan Cladosiphon cinsinden olan yenilebilir bir deniz yosunu türüdür.

 

•Bu algler do─čan─▒n bir mucizesidir. Cilt hücrelerini yeniler, epidermal hücrelerin metabolizmas─▒n─▒ harekete geçirir ve hasarl─▒ hücreleri onar─▒r. Bu alglerdeki kimyasal bile┼čene fukoidan denir, nemlendirici, parlat─▒c─▒ ve anti-inflamatuar etkilere sahiptir.

 

•Tüm bunlar onu ya┼članma kar┼č─▒t─▒ önemli bir bile┼čen haline getiriyor.

japanese-edible-seaweed-mozuku-on-260nw-
Trehaloz.jpg

Trehaloz

Trehaloz, antioksidan ve kriyoprotektif etkileri olan bir ┼čekerdir.


Trehaloz, nemlendirici özelli─či ile cildin su içeri─čini bir sünger gibi muhafaza
eder ve cilt dokusunu güçlendirerek hücreleri yo─čun bir ┼čekilde onar─▒r.

ÔÇő

Hücreleri besler ve cild bariyerini güçlendirerek, cildi d─▒┼č etkenlerde korur.

Aloe Vera

Aloe Vera 18. ve 19. yüzy─▒llarda, reçetelerde  en çok bulunan ilaçlardan biriydi.

Aloe Vera bitkisi M─▒s─▒r kraliçelerinin, Yunan ve Romal─▒ hekimlerin sa─čl─▒k ve güzellik için yararland─▒─č─▒, t─▒bbi bir kaynak olarak görülüyordu.

Eski M─▒s─▒r Medeniyetinde Aloe Vera “ölümsüzlük bitkisi” olarak bilindi─či için, firavunlar─▒n mezarlar─▒na bir hediye olarak konuluyordu.

Aloe Vera bitkisi, Sümerler ’in kil tabletlerinde “Gençlik Çe┼čmesi” olarak geçiyordu.

Tarihte güzellik için çaba vermi┼č Kleopatra’ da bu bitki üzerinde çok çal─▒┼čmalar yapt─▒rm─▒┼čt─▒r.

Kutsal kitaplardan ─░ncil ve Tevrat’a da ad─▒ geçen Aloe Vera bitkisi, büyük ─░skender taraf─▒ndan sava┼č sonras─▒ yaralar─▒n iyile┼čmesi için kullan─▒lm─▒┼čt─▒r.

ÔÇő

Aloe Vera’n─▒n yapraklar─▒n─▒n alt─▒ndaki jelde 18 amino asit, 20 mineral, 12 vitamin ile çe┼čitli bilimsel ara┼čt─▒rmalarda immunostimülan oldu─ču gösterilmi┼čtir.

Nemlendirici, iyile┼čtirici ve anti-enflamatuar özellikleri, içerdi─či Kalsiyum, Alüminyum, Bak─▒r, Demir, Manganez , Çinko, Sodyum, Potasyum, Mangan ve A, B1, B2, C, E, B12 vitaminlerinden gelir.

Anti bakteriyel özelliklere sahip olan Aloe Vera, sivilceleri olu┼čturan bakterilerle sava┼čmaya yard─▒mc─▒ olur. Ayn─▒ zamanda cildinizdeki iltihaplar─▒n─▒ da azalt─▒r.

Egzama ve alerjilerde, sivilcelerde, deri kalitesi iyile┼čtirilmesinde, sedef hastal─▒─č─▒nda, iltihaplarda, yan─▒klar ve güne┼č yan─▒klar─▒nda, küçük kesiklerde, kuru deri problemleri gib bir çok cilt hastal─▒klar─▒n tedavisi için vazgeçilmez bir bitkidir.

Aloe-vera.jpg
Hint Ya─č─▒.png

Hint Ya─č─▒

•Hint Ya─č─▒ (Castor Oil), kastor fasulyesinin (Ricinus Communis) tohumundan toplanmaktad─▒r.

ÔÇő

•─░çerdi─či bu ya─č büyük oranda, risinoleik asittir. Bunlar─▒n yan─▒ s─▒ra stearik ve dihidroksi asit maddeleri ile birlikte, protein ve E vitamini de içermektedir.

ÔÇő

•─░çerdi─či antioksidan maddeler sebebiyle serbest radikallere kar┼č─▒ etkili oldu─ču gibi, iltihaplanma ile mücadelede antiseptik özellik ta┼č─▒maktad─▒r.

ÔÇő

•Hint ya─č─▒ cilde uygulad─▒─č─▒nda, cildin d─▒┼č tabakas─▒ndaki su kayb─▒n─▒ engelleyerek nemi muhafaza eder.

ÔÇő

•Do─čal nemlendirici özelli─če sahiptir.

•Akne ile mücadelede etkilidir.

•Yaralar─▒n iyile┼čmesine yard─▒mc─▒ olur.

•Güne┼č lekelerine kar┼č─▒ etkilidir.

•K─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar─▒ giderir.

Alt─▒n Par─▒lt─▒
  • Instagram

Ôrixir Instagram Ak─▒┼č─▒

bottom of page