top of page
A001_C004_0101EQ.0000251.jpg

Ampoules Sérum Acide Hyaluronique
Ôrixir, yo─čun AR-GE ve laboratuvar çal─▒┼čmalar─▒ sonucunda, ya┼članma kar┼č─▒t─▒ bir haftal─▒k yo─čun ampul kürünü geli┼čtirdi.

Alt─▒n Par─▒lt─▒

AMPOULES SÉRUM ACIDE HYALURONIQUE

Ciltte nem kayb─▒, genetik nedenlerden kaynaklanabilece─či gibi daha çok çevresel etkenlerden dolay─▒ ortaya ç─▒k─▒yor. Bunun yan─▒ s─▒ra ki┼čisel al─▒┼čkanl─▒klar da ciltte nem kayb─▒na neden olan önemli faktörler aras─▒nda yer al─▒yor.

 

Buna göre nem kayb─▒n─▒n ba┼čl─▒ca sebepleri olarak ┼čunlar─▒ saymam─▒z mümkün:

-Mevsim geçi┼čleri.

-Güne┼če veya so─čuk havaya maruz kalma.

-Klima ya da kaloriferli ortamlarda uzun süre vakit geçirme.

-S─▒cak suyla s─▒kça ve uzun süreli temas.

-Fazla klorlu su (yüzme havuzlar─▒).

-Yetersiz su tüketimi.

-Zararl─▒ al─▒┼čkanl─▒klar.

-─░laç tedavileri.


Sen her daim genç olsan da y─▒llar geçiyor. Ciltteki nemsizli─čin sebepleri yüzde 80 oran─▒nda çevresel etkenler olsa da zamanla olgunla┼čan cildin, giderek daha fazla nem kaybetmeye ba┼čl─▒yor. Bu da cilt bariyerinin zay─▒flamas─▒na ve elastikiyet kayb─▒na neden olabiliyor. Cilt düzenli olarak nemlendirildi─činde ise çevresel etkenlerin olumsuz etkileri büyük oranda yava┼člat─▒lm─▒┼č oluyor.

G├╝len Kad─▒n
Alt─▒n Par─▒lt─▒
Acid.png

AMPOULES SÉRUM
ACIDE HYALURONIQUE

Hyalüronik asit ultra nemlendirici özelli─čiyle cildimizin kahraman─▒.
 
─░nsan vücudunda ortalama 15 gram kadar Hyalüronik asit bulundu─ču biliniyor. Ancak bu miktar özellikle ya┼č─▒m─▒z ilerledikçe ve hormonal de─či┼čiklikler yüzünden azalmaya ba┼čl─▒yor. Bu a┼čamada cilt de yava┼č yava┼č elastikiyetini ve nemini yitiriyor.
Daha dolgun, genç ve canl─▒ cilt görünümünün s─▒rr─▒ olan bu içerik, cilt bak─▒m─▒ konusunda anahtar role sahip. Kendi a─č─▒rl─▒─č─▒n─▒n 1000 kat─▒ kadar su tutma kapasitesine sahip Hyalüronik asit, su bazl─▒ oldu─ču ve do─čal olarak ciltte bulundu─ču için tüm cilt tiplerine uyum gösterir. 

Ayr─▒ca, ampullerin içerdi─či yüksek dozdaki antioksidanlar, epidermisi zamanla olu┼čabilecek k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klardan korur, cilt s─▒k─▒l─▒─č─▒n─▒n ana oyuncusu olan kolajen sentezini art─▒r─▒r.

Face Hand ile Kad─▒n

Faydalar─▒

Vücudumuzda, ba─č dokusunda, ciltte ve eklemlerde bulunan do─čal bir maddedir. 
 

Glukozaminoglikan olarak adland─▒r─▒lan ve amino asit içeren polisakkarit formunda bile┼čenlerden biridir. 

Ba─č dokusuna esneklik kazand─▒rd─▒─č─▒ gibi, cildin en güçlü nem kaynaklar─▒ aras─▒nda yer al─▒r. 

 

Mucizevi etkileri:

-Cildin canl─▒l─▒─č─▒n─▒ ve do─čall─▒─č─▒n─▒ korumas─▒na yard─▒mc─▒d─▒r. 

-Sivilce izlerinin yok olmas─▒nda etkilidir. 

-Sivilce olu┼čumunu önler. 

-Yüksek su tutma özelli─čiyle kuru ciltlerin parlak ve taze görünmesini sa─člar. 

-Cildi serbest radikallere kar┼č─▒ koruyan antioksidan bir yap─▒ya sahiptir. 

-Cildin elastikiyetini korumas─▒na yard─▒m eder. 

-Anti bakteriyel olmas─▒ nedeniyle yaralar─▒n iyile┼čmesine katk─▒ sunar. 

-Kolajen liflerin olu┼čmas─▒n─▒ ve korunmas─▒n─▒ sa─člar. 

Alt─▒n Par─▒lt─▒

Nas─▒l Kullan─▒l─▒r?

Y─▒pranan ve canl─▒l─▒─č─▒n─▒ yitiren cildi canland─▒rmak için her 3 ayda bir, 7 gün boyunca birer ampul uygulanmas─▒ tavsiye edilir.

-Ampul Serum, Nettoyant Visage à Base d'Oxygène ile önceden temizlenmi┼č yüze uygulan─▒r.


-Serumun yar─▒s─▒n─▒ avucunuzun içine dökün ve göz içine temas ettirmekten kaç─▒narak yüzünüzün her yerine uygulay─▒n. Kaz aya─č─▒, nazolabial k─▒vr─▒mlar, al─▒n, ka┼č çevreleri ve dekolte üzerine odaklanarak masaj yap─▒n.


-Ôrixir nemlendirici kremlerden birini uygulamadan önce 30 saniye nüfuz etmesini bekleyin.


-Tedaviyi 7 gün boyunca, serumun yar─▒s─▒n─▒ sabah ve yar─▒s─▒n─▒ ak┼čam uygulamak üzere gerçekle┼čtirin.

ÔÇő

ÔÇő

Tüm cilt tipleri için uygundur.

Ampoule S├ęrum Acide Hyaluronique3.jpg
Alt─▒n Par─▒lt─▒

Sonuçlar─▒

Ampoule S├ęrum Acide Hyaluronique5.jpg

─░lk kullan─▒mdan itibaren nemi cildin içine hapseder. ─░nce çizgiler kaybolur, k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar azal─▒r ve Hyalüronik asit ile cilt dolgunla┼č─▒r.
Antioksidanlar ve depigmentanlar ile güçlendirilmi┼č içeri─či ile, cildi s─▒k─▒la┼čt─▒r─▒r, temizler ve cilde mükemmel bir ┼čekilde nüfuz eder, içten d─▒┼ča daha parlak hale getirerek ton farklar─▒n─▒ yok eder. Antienflamatuar ajanlar─▒n yard─▒m─▒yla cildi UV ─▒┼č─▒nlar─▒ndan korur, cildin canl─▒, temiz ve pürüzsüz kalmas─▒n─▒ sa─člar.

 

-1 gün: Ton farkl─▒l─▒klar─▒n─▒ yok etmeye ba┼člar ve cilde parlakl─▒k katar.


-7 gün sonra: Cildi pürüzsüzle┼čtirir ve içten ayd─▒nlat─▒r


-28 gün sonra: Derin olmayan k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar─▒ yok eder ve hücreleri yeniler.


-6 ay sonra: Hücre yenilenmesi h─▒zlan─▒r. Gözle görülür bir ┼čekilde çizgiler yok olmaya ba┼člar ve cildi gererek sark─▒kl─▒klar─▒ azalt─▒r.

Do─čal g├╝zellik
Alt─▒n Par─▒lt─▒

Aktif Bile┼čenler

Acid.png

24 ayar saf nano alt─▒n

Hyalüronik asit

Portulaca Oleracea extract

Sardunya çiçe─či esansiyel ya─č─▒

Chrysanthellum Indicum

Sophora Flavescens

Kolajen

Mentha Arvensis extract

Hint ya─č─▒

Katalo─ču indir

24 Ayar Saf Alt─▒n

Alt─▒n─▒n cildi iyile┼čtirdi─či, güçlendirdi─či, cilde tazeli─čini geri kazand─▒rd─▒─č─▒, vücudun iyile┼čmeye ve yenilenmeye verdi─či tepkiyi art─▒rd─▒─č─▒ gerçe─či, 5000 y─▒l öncesine kadar dayan─▒yor.

•Bazal hücreleri aktive eden alt─▒n cildin yenilenme h─▒z─▒n─▒ art─▒rarak ince k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar, çizgiler, izler gibi cilt dokusunu bozan detaylar─▒n giderilmesini destekler.

•Alt─▒n, melanin üretimini dengeleyerek cilt tonundaki e┼čitsizli─či giderir.

•Ciltteki hücreleri, sinirleri ve damarlar─▒ uyaran alt─▒n, kan dola┼č─▒m─▒n─▒ h─▒zland─▒rarak daha sa─čl─▒kl─▒, kaliteli ve parlak bir cilde sahip olman─▒z─▒ sa─člar.

•Alt─▒n ayn─▒ zamanda güçlü bir antioksidan. UV ─▒┼č─▒nlar─▒, kirlilik gibi çevresel etkenlerden dolay─▒ ortaya ç─▒kan ve cilde zarar veren serbest radikallere kar┼č─▒ cilt bariyerini güçlendiriyor ve cildi korur.

•Belli bir ya┼čtan sonra ciltteki kolajen ve elastin üretim h─▒z─▒ azald─▒─č─▒ için sarkmalar ve k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar daha kolay ortaya ç─▒k─▒yor. Alt─▒n, ciltteki bu yap─▒ta┼člar─▒n─▒n parçalanmas─▒n─▒ azaltarak ya┼članma belirtilerinin olu┼čumunu geciktirir.

•Alt─▒nda bulunan iyonlar hücrelerin metabolik faaliyetlerini h─▒zland─▒rarak cildi canland─▒r─▒yor ve cilt yüzeyinin yumu┼čamas─▒n─▒ sa─člar.

•Hücre aktivitelerini tetikleyip kan dola┼č─▒m─▒n─▒ h─▒zland─▒ran ve hücrelere daha çok oksijen gitmesini sa─člayan alt─▒n, böylece inflamasyonun da ciltten at─▒lmas─▒n─▒ sa─člar. 

•Anti bakteriyel özelli─če de sahip olan bu element cilt dokusunun düzelmesine, aknelerin giderilmesine ve genel olarak daha sa─čl─▒kl─▒ bir cilde sahip olman─▒za yard─▒mc─▒ olur.
(Daha birçok mucizevi özelli─če sahip olan 24 ayar saf alt─▒n hakk─▒nda detayl─▒ bilgi için «Alt─▒n ve Mucizeleri» katalo─čumuza göz ataman─▒z─▒ öneriyoruz.)

22b45f705af5969892d82fc0ad33bfef.jpg
Acid.png

Hyalüronik Asit

Vücudumuzda, ba─č dokusunda, ciltte ve eklemlerde bulunan do─čal bir maddedir. 

Glukozaminoglikan olarak adland─▒r─▒lan ve amino asit içeren polisakkarit formunda bile┼čenlerden biridir. 

Ba─č dokusuna esneklik kazand─▒rd─▒─č─▒ gibi, cildin en güçlü nem kaynaklar─▒ aras─▒nda yer al─▒r. 

 

Mucizevi etkileri:

•Cildin canl─▒l─▒─č─▒n─▒ ve do─čall─▒─č─▒n─▒ korumas─▒na yard─▒mc─▒d─▒r. 

•Sivilce izlerinin yok olmas─▒nda etkilidir. 

•Sivilce olu┼čumunu önler. 

•Yüksek su tutma özelli─čiyle kuru ciltlerin parlak ve taze görünmesini sa─člar. 

•Cildi serbest radikallere kar┼č─▒ koruyan antioksidan bir yap─▒ya sahiptir. 

•Cildin elastikiyetini korumas─▒na yard─▒m eder. 

•Anti bakteriyel olmas─▒ nedeniyle yaralar─▒n iyile┼čmesine katk─▒ sunar. 

•Kolajen liflerin olu┼čmas─▒n─▒ ve korunmas─▒n─▒ sa─člar. 

Portulaca Oleracea Extract

Portulaca Oleracea özü cildi besler, ka┼č─▒nt─▒ ve alerji durumunda cildi rahatlat─▒r, epitelyal hücrelerin fizyolojik i┼člevlerini normale döndürür ve ölü deri olu┼čumuna neden olan stratum korneyumunu azalt─▒r.

 

Gerçek bir antioksidan ve ayn─▒ zamanda ultraviyole (UV) ─▒s─▒nlar─▒na kars─▒ müthi┼č bir kalkand─▒r.

Sardunya ├ži├že─či.png

Sardunya Çiçe─či Esansiyel Ya─č─▒

Sardunya ya─č─▒, Güney Afrika’ya özgü bir bitki türü olan pelargonium graveolens yapraklar─▒n─▒n buharla dam─▒t─▒lmas─▒yla elde edilir.

 

 

Eski M─▒s─▒r döneminde, Sardunya ya─č─▒ genel olarak berrak, pürüzsüz ve parlak bir cilt için, hormonlar─▒n dengelenmesi, kayg─▒ ve yorgunlu─čun hafifletilmesi ve ruh halinin iyile┼čtirilmesi gibi çok çe┼čitli uygulamalarda kullan─▒lm─▒┼čt─▒r.

ÔÇő

Ölü hücreleri etkili bir ┼čekilde ortadan kald─▒rmada etkilidir.

Cildi s─▒k─▒la┼čt─▒rmas─▒yla, cildi yenilemesiyle ve ya┼članma belirtilerini azaltmas─▒yla bilinir.

Antibakteriyel ve yat─▒┼čt─▒r─▒c─▒ anti-enflamatuar özellikleri sayesinde sivilceleri, iltihab─▒ giderir, yan─▒k veya donma olaylar─▒ndan sonra cildi h─▒zla yenileyerek pürüzsüz ve genç hale getirir. 

Chrysanthellum Indicum

Ba┼čka bir ad─▒yla Alt─▒n Papatya özü, Güney Amerika (Bolivya ve Peru) kökenli papatyagiller familyas─▒na ba─čl─▒ bir bitki türüdür.

 

Alt─▒n papatya, Antienflamatuar özelli─či sayesinde ka┼č─▒nt─▒ ve k─▒zar─▒kl─▒klar─▒ yat─▒┼čt─▒r─▒r, akne ve yara izini iyile┼čtirme gücüne sahiptir.

Alt─▒n papatya.png
Sophora_flavescen_1024x.jpeg

Sophora Flavescens

Bu bitkinin geleneksel Çin t─▒bb─▒nda çok uzun bir geçmi┼či vard─▒r.  Bilimsel olarak cilt üzerinde büyük bir leke ç─▒karma gücüne sahip oldu─ču kan─▒tlanm─▒┼čt─▒r.  Bu do─čal öz, flavonlar ve onirzel alkaloidler gibi biyolojik etkinli─či belgelenen aktif moleküller aç─▒s─▒ndan zengindir. 

ÔÇő

Yüksek depigmentasyon etkinli─či sayesinde, dermal ve epidermal lekeleri derinden etki ederek gözle görülür ┼čekilde düzeltmeyi ve en aza indirmeyi mümkün k─▒lar.

Kolajen

Kolajen, vücutta bulunan bir aminoasit olarak bilinmektedir. Kökeni Yunanca da “glu” yani yap─▒┼čt─▒r─▒c─▒ anlam─▒na gelen kolajen, vücudun bir arada tutulmas─▒n─▒ sa─člayan, dayan─▒kl─▒l─▒─č─▒ art─▒ran ve cilde esneklik kazand─▒ran en önemli proteinlerden biridir. Birbiri üzerine sar─▒lm─▒┼č olan üç adet alfa zincirinden meydana gelmektedir. Vücudun her yerinde bulunan bir protein olan kolajen, ya┼čland─▒kça azalmaya ba┼člamaktad─▒r.

ÔÇő

Kolajen azald─▒─č─▒nda ise cilt gençlikteki esnekli─čini kaybetmeye ba┼čl─▒yor, böylece ince çizgiler ve ilk k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar ortaya ç─▒k─▒yor ve cilt sarkmaya ba┼čl─▒yor.

ÔÇő

Ôrixir ürünleri ile, Kolajen seviyesini art─▒rarak k─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar─▒n─▒z─▒ engelleyebilir, cildinizin çok daha genç, ─▒┼č─▒l ─▒┼č─▒l ve esnek olmas─▒n─▒ sa─člayabilirsiniz.

├ç─▒plak G├Âlge Makyaj
Mint-Corn-Mentha-arvensis-1080x675.jpg

Mentha Arvensis Extract

Nane ball─▒babagiler familyas─▒n─▒n mentha cinsini olu┼čturan ve dünyan─▒n birçok yerinde yeti┼čen bir bitkidir. Uzmanlar nane yapra─č─▒n─▒n ölü hücreleri temizlemek, cildi s─▒k─▒la┼čt─▒rmak, ciltteki ya─člar─▒ temizlemek gibi birçok olumlu etkileri oldu─čunu kan─▒tlad─▒.  

ÔÇő

C─░LD─░N─░Z─░ AYDINLATIR

Yat─▒┼čt─▒r─▒c─▒ ve ferahlat─▒c─▒ etkiye sahiptir. Cildinizdeki lekelerin giderilmesine yard─▒mc─▒ olur.

ÔÇő

C─░LD─░N─░Z─░ GENÇLE┼×T─░R─░R

Kan dola┼č─▒m─▒n─▒ h─▒zland─▒r─▒r ve cildinizin iyi beslenmesini sa─člar. Cildinizi gençle┼čtirir ve sa─čl─▒kl─▒ görünmesine yard─▒mc─▒ olur. Ayn─▒ zaman da antioksidan bak─▒m─▒ndan zengindir.

 

GÖZENEKLER─░ SIKILA┼×TIRIR

Kir ve ya─č gözeneklere yerle┼čip t─▒kand─▒─č─▒nda siyah noktalar olu┼čur. Nane gözenekleri temizler ve s─▒k─▒la┼čt─▒r─▒r. Ayr─▒ca siyah noktalar─▒n tekrarlanmas─▒n─▒ önler.

Hint Ya─č─▒

•Hint Ya─č─▒ (Castor Oil), kastor fasulyesinin (Ricinus Communis) tohumundan toplanmaktad─▒r.

ÔÇő

•─░çerdi─či bu ya─č büyük oranda, risinoleik asittir. Bunlar─▒n yan─▒ s─▒ra stearik ve dihidroksi asit maddeleri ile birlikte, protein ve E vitamini de içermektedir.

ÔÇő

•─░çerdi─či antioksidan maddeler sebebiyle serbest radikallere kar┼č─▒ etkili oldu─ču gibi, iltihaplanma ile mücadelede antiseptik özellik ta┼č─▒maktad─▒r.

ÔÇő

•Hint ya─č─▒ cilde uygulad─▒─č─▒nda, cildin d─▒┼č tabakas─▒ndaki su kayb─▒n─▒ engelleyerek nemi muhafaza eder.

ÔÇő

•Do─čal nemlendirici özelli─če sahiptir.

•Akne ile mücadelede etkilidir.

•Yaralar─▒n iyile┼čmesine yard─▒mc─▒ olur.

•Güne┼č lekelerine kar┼č─▒ etkilidir.

•K─▒r─▒┼č─▒kl─▒klar─▒ giderir.

Hint Ya─č─▒.png
Alt─▒n Par─▒lt─▒
  • Instagram

Ôrixir Instagram Ak─▒┼č─▒

bottom of page